O mnie


Cześć, mam na imię Berenika i witam Was serdecznie na moim blogu!

Jest to strona poświęcona moim przepisom, które pochodzą głównie z domowych zapisków zbieranych od wielu lat, a także powstają na bieżąco inspirowane tym, co znajduję w internecie, prasie lub książkach. Jeżeli przepis należy do kogoś innego, informację taką podaję w danym poście, chyba że są to przepisy kiedyś skądś przepisane i nie ma możliwości podania autora, zawsze jednak staram się bazować na swoich przepisach, jedynie luźno inspirując się tym, co znajduję.

Jeżeli wykorzystujesz mój przepis na swojej stronie, proszę o podanie źródła (link do mojej witryny). Zdjęcia są moją własnością i zabrania się wykorzystywania ich bez uzyskania wcześniejszej zgody.

Blog to moja książka kucharska z przepisami głównie słodkimi. Taki miałam zamysł tworząc go, jednakże podczas blogowania odkryłam dużą przyjemność płynącą z dzielenia się moimi przepisami z innymi. Wiele radości daje mi świadomość, że korzystacie z nich lub są dla Was inspiracją.
Chętnie skorzystam z rad i konstruktywnej krytyki, gdyż nie czuję się osobą wszystkowiedzącą, zwłaszcza że moje przepisy powstają z zamiłowania do pieczenia i nie są podparte specjalistycznym wykształceniem w tym kierunku. Warto jednak pamiętać, że udany przepis to składowa wielu czynników, nie tylko proporcji opisanych w składzie, ale również takich, jak temperatura produktów, rodzaj składników, typ piekarnika, itp. Również ocena smaku danego wypieku jest bardzo subiektywna, gdyż każda osoba ma inne preferencje smakowe, tak więc to, co dla nas jest np. za słodkie, dla innej osoby może się okazać idealne.

W przypadku wątpliwości chętnie odpowiadam na pytania zadane w komentarzach, będzie mi również miło, jeśli po wykorzystaniu mojego przepisu, przyślecie zdjęcie z wykonanym smakołykiem. Komentarze nie są moderowane (nie wymagają akceptacji administratora w celu publikacji), proszę jednak o kulturalne wypowiedzi będące w zgodzie z netykietą oraz obowiązującymi normami prawa polskiego. Zastrzegam sobie możliwość usuwania komentarzy niezgodnych z powyższymi.

Na stronie głównej widoczny jest mój adres e-mail, który może posłużyć Wam do kontaktu ze mną.
Zapraszam Was do polubienia mojej strony Facebook Smakołyki Bereniki, dzięki temu będziecie na bieżąco z przepisami, które aktualnie dodaję. Będę także wdzięczna za propozycje, jakie przepisy chcielibyście zobaczyć na moim blogu.