Wesołych Świąt!

Święta do okres szczególny w każdym domu. Dla mnie to niesamowity klimat, tworzony przez różne zapachy - choinki, suszonych grzybów, przypraw korzennych czy pieczonego ciasta; małe i większe rytuały i tradycje, takie jak przystrajanie drzewka, wspólne chwile spędzone na przygotowaniach, słuchanie kolęd, oczekiwanie na ten jedyny w roku wyjątkowy wieczór. To czas, który bez względu na to, czy przeżywamy go w aspekcie religijnym, czy nie, jest dla nas czasem spędzonym z najbliższymi, również tymi, z którymi nie przebywamy na co dzień, czasem zadumy nad tym, jacy jesteśmy, czasem pojednania, czasem, w którym wspominamy tych, których już z nami nie ma. To także czas radości, śmiechu, wspólnych zabaw i rozmów, czas, w którym obdarowujemy się nie tylko prezentami, ale też dobrym słowem i obecnością.
Wigilia ma w sobie magię, którą tak naprawdę trudno nazwać. Te wszystkie elementy, które wymieniłam powyżej i pewnie jeszcze wiele innych (dla każdego mogą to być inne momenty), tworzą niesamowity i niepowtarzalny klimat, na który wielu z nas czeka.
Z tej wyjątkowej okazji chciałabym życzyć Wam, by ten wieczór, a także nadchodzące święta, były wypełnione tym cudownym, radosnym klimatem. Byście spędzili ten czas tak, jak sobie zamarzyliście - w gronie rodzinnym, z przyjaciółmi, w domu, a może gdzieś daleko, lecz nie to jest ważne, gdzie i z kim - ważne, byście byli szczęśliwi, by były to chwile niezapomniane.
Przy tej okazji dziękuję Wam za obecność na moim blogu, mam nadzieję, że daję Wam inspirację do eksperymentów kuchennych.
Spędźcie ten czas wyjątkowo! Wesołych Świąt! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz pytania odnośnie przepisu, zadaj je w komentarzu,
a jeśli skorzystałaś/eś z przepisu, podziel się swoją opinią :)